-

technologia

Najważniejsze zasady dotyczące prawidłowej pozycji przy biurku: to proste plecy oraz odpowiednia odległość oczu od dokumentów.


Dzięki zastosowaniu pneumatycznego podnośnika firmy STABILUS (100% gwarancji) biurko można ustawić na odpowiedniej wysokośći od 53cm do 80cm (maxymalna wyskość biurka jest odpowiednia dla wzrostu 177cm).
Według badań dzieci wykonując różne czynności powinny mieć blat pochylony pod różnym kątem (inny do czytania, inny do pisania), ułatwia to utrzymymanie prawidłowej postawy podczas siedzenia (8 katów nachylenia blatu).

Krzesła reguluje się ustawiając osobno siedzisko i oparcie (min. Wysokość siedziska 33cm – maxymalna 53cm). Dodatkowo kółka posiadają blokadę, która uniemożliwia przesuwanie się krzesła kiedy dziecko na nim siedzi.

Biurka są dostępne w 3 kolorach: niebieski BLUE, różowy PINK i biało-zielony WHITE/GREEN


Biurka ERGO-DESK można ustawić w idealnej pozycji dostosowując je do wzrostu dziecka pamiętając o poniższych warunkach:
  • podeszwy muszą w całości dotykać podłogi
  • wysokość siedziska powinna być na wysokości kolan dziecka (jak na rysunku na krześle) zapewnia to usytuowanie ud w pozycji poziomej, równolegle do podłoża
  • oparcie powinno być dostosowane do pleców, tak aby opierało odcinek lędźwiowy
  • wysokość blatu biurka powinna umożliwiać oparcie się na przedramionach (regulacje wysokości umożliwia pneumatyczny podnośnik niemieckiej firmy Stabilus, dzięki niemu podniesienie blatu biurka jest proste i dziecko jest w stanie zrobić to same)
  • kąt nachylenia blatu powinien być tak ustawiony aby dziecko swobodnie mogło czytać, pisać lub rysować, a plecy pozostawały proste (biurka ERGO-DESK posiadają 8 kątów nachylenia blatu)